OUTSIDE w Krakowskim Klastrze Filmowym

Outside dołączył do Krakowskiego Klastra Filmowego.

 

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego został powołany Krakowski Klaster Filmowy. Porozumienie podpisało 10 firm: Cinelight, NOLABEL Sp. z o.o. Outside Music, Outside, TechnoStage, Stowarzyszenie Film Kraków, MFX Film Studio, Daul, „Alternative Studio” oraz Krakowski Park Technologiczny.

 

Celem Klastra jest integracja środowiska filmowego i stworzenie platformy wspólnych działań na rzecz kinematografii. Twórcom zależy na rozwoju rynku filmowego, telewizyjnego, multimedialnego Małopolski, a także zwiększeniu rozpoznawalności regionalnego sektora filmowego na rynku krajowym i międzynarodowym.

 

Klaster zajmować się będzie również monitorowaniem działań na rynku branżowym regionu, pozyskiwaniem informacji o planowanych produkcjach, przystępowaniem do konkursów i przetargów, współpracą z instytucjami i jednostkami administracji publicznej realizującymi podobne cele, dystrybuowaniem informacji do członków Klastra o działaniach w regionie. Zajmie się także pozyskiwaniem środków unijnych i krajowych, dotacji, grantów na finansowanie rozwoju Klastra oraz rozwoju branży filmowej w regionie.